Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
20.11.2017

Ті, хто вчиняють злочини проти миру та людяності, повинні пам’ятати Нюрнберг

20 листопада 1945 року в Міжнародному військовому трибуналі в Нюрнберзі розпочався судовий процес над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини. Головні воєнні злочинці – політики, військові, ідеологи нацизму були засудженні за злочини проти миру, проти людяності, воєнні злочини.

Нюрнберзький процес був першим судовим розглядом, під час якого була проведена чітка грань між законом і правом – у нацистській Німеччині дотримувалися законів, які не були правовими за своєю природою.

З того часу минуло 72 роки, проте сьогодні на території окупованого Криму ми майже щодня спостерігаємо факти жорстокого придушення опору наших громадян проти окупації півострова, незаконні затримання та обшуки, примусове переселення корінного населення, витіснення української мови з усіх сфер суспільного життя, перешкоджання проведенню релігійних обрядів та інші порушення прав людини.

За словами прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова, на початку поточного року ним перед працівниками прокуратури було поставлено завдання – формування доказової бази для розгляду фактів, пов'язаних з воєнними злочинами, а саме злочинами проти людяності, геноциду, які вчиняються окупантами на території півострова Крим, в Міжнародному кримінальному суді.

«Наша мета: ініціювати міжнародний судовий процес проти окупаційної влади за прикладом Нюрнберзького процесу. До відповідальності повинні бути притягнуті не лише виконавці, а й ті, хто віддавав злочинні накази», - констатує прокурор.

Він зазначає, що на сьогоднішній день, спільно з неурядовими правозахисними громадськими організаціями підготовлено перше інформаційне повідомлення, яке невдовзі буде скеровано  до Міжнародного кримінального суду. На завершальній стадії  знаходиться і ще одне.

«Тобто, можу відверто запевнити, що ми впевнено крокуємо до початку розслідування у Гаазі злочинів, що вчиняються в Криму, та сподіваюся на міжнародний судовий процес, подібний Нюрнберзького процесу», - сказав Гюндуз Мамедов. 


Довідково: Згідно з постановою Верховної Ради України від 04.02.2015 №145-VIII «Про Заяву Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», Генеральну прокуратуру України визначено одним із суб’єктів зібрання необхідної доказової бази для звернення до Міжнародного кримінального суду.

кількість переглядів: 4453