14.01.2016

Розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного в’їзду на територію анексованого півострову Крим японськими журналістами.

За результатами проведеного моніторингу засобів масової інформації, встановлено, що, незважаючи на існуючу заборону, в порушення міжнародних санкцій на тимчасово окуповану територію півострову Крим прибули журналісти японської телерадіомовної корпорації «NHK». Вказані особи 12.01.2016 відвідали Національне виробничо – аграрне об’єднання «Масандра» в місті Ялта, де прийняли участь у зйомках документального фільму «Россия сегодня».
 
Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» встановлено особливий правовий режим перетину меж тимчасово окупованої території півострову Крим, яка є невід’ємною частиною території України.
 
Таким чином, журналісти японської телерадіомовної корпорації «NHK»незаконно потрапили на територію окупованого півострову.
 
За вказаним фактом 13.01.2016 розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України. 
 
Матеріали кримінального провадження відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України  «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» направлено до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.

кількість переглядів: 3875