19.01.2018

Керівнику однієї з рот так званої «Самооборони Криму» повідомлено про підозру

Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактами участі у складі не передбаченого законом збройному формуванні у нападі на підприємства, установи, організації, громадян, що спричинило тяжкі наслідки, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Слідчим відділом ГУНП в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, яким здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, здобуто достатньо доказів для повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 260 та ч. 2 ст. 110 КК України, керівнику так званої роти спецпризначення «Самооборони Криму».

Зокрема, колишній керівник республіканської профспілки працівників МВС України зібрав 23.02.2014 року позачергове засідання профспілки на якому було створено так зване збройне формування «Самооборона Криму».

27.02.2014 року він очолював 4 роту збройного формування, яка брала участь у блокуванні та захопленні аеропорту в м. Сімферополі, координував дії російських силовиків в Криму, також здійснював захоплення приміщень СБУ та МВС.

17 січня особі повідомлено про підозру та підготовлено матеріали щодо оголошення його у розшук.

«Представники так званої «Самооборони Криму» безпосередньо причетні до порушень прав та свобод громадян на території півострову, захоплення адміністративних будівель та інших стратегічних об’єктів, чим здійснювали допомогу країні-агресору. Правоохоронними органами на сьогодні встановлено дані понад п’ятсот членів цього незаконно утвореного збройного формування. Робота з ідентифікації та збору доказів щодо причетності цих осіб до тих чи інших незаконних дій продовжується», - прокоментував прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

кількість переглядів: 3633