04.10.2018

Прокуратурою Автономної Республіки Крим направлено до суду обвинувальний акт стосовно командира роти «Самооборони Криму»

Прокуратурою Автономної Республіки Крим та слідчим відділом Головного управління Національної поліції в автономній Республіці Крим та м. Севастополі завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно командира однієї з рот незаконно створеного збройного формування «Самооброна Криму», який обвинувачується у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України за ч.5 ст.260, ч.2 ст.110 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що вказаний командир роти у складі незаконного формування «Самооборона Криму» приймав безпосередню та активну участь в розгоні проукраїнськи налаштованих громадян та захоплені адміністративної будівлі Верховної Ради Автономної Республіки Крим, що потягло тяжкі наслідки, у вигляді зміни меж території України.

«Нами встановлено, що представники «Самооборони Криму» відіграли значну роль в спробі окупації півострову, як приклад, отримано докази причетності її учасників до катувань та викрадень українських активістів. У 2018 році, за результатами зібраних доказів,  ми встановили особи 900 членів незаконно створеного збройного формування «Самооборона Криму» і 64 його представникам вже повідомлено про підозри за створення та участь у не передбачених законом воєнізованих або збройних формуваннях, оголошено їх у розшук. Зараз ми скеровуємо до суду обвинувальний акт щодо керівника однієї з рот незаконного збройного формування і продовжуємо проводити слідчі дії для притягнення всіх членів «Самооборони Криму», а також тих, хто забезпечував їх зброєю і фінансував злочинну діяльність, до відповідальності», – зазначив прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов.

За результатами спеціального досудового розслідування щодо зазначеної особи до Апеляційного суду м. Києва направлено обвинувальний акт для визначення підсудності за одним з районних судів м. Києва та подальшого судового розгляду.
Обвинуваченому загрожує покарання у вигляді позбавленні волі строком до 15 років з конфіскацією майна.

Зазначимо, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (ст. 62 Конституції України).

кількість переглядів: 1999