16.06.2020

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно ще одного судді, який перейшов на службу до окупаційних судових органів

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього судді Сакського міськрайонного суду АР Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
 
Слідством встановлено, що громадянин України, будучи суддею Сакського міськрайонного суду АР Крим, після окупації півострова у 2014 році зрадив присязі на вірність народу України, перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта. Брав безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечуючи становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надаючи допомогу Російській Федерації в проведенні підривної  діяльності проти України. У складі незаконно створеного «Сакського районного суду Республіки Крим Російській Федерації» ухвалював «судові рішення» у справах за російським законодавством. 
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 

 

кількість переглядів: 900