22.06.2020

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно судді, яка зрадила присязі на вірність народу України та сприяла окупації півострова

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишнього судді Феодосійського міського суду АР Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
 
Слідством встановлено, що громадянка України, будучи суддею Феодосійського міського суду АР Крим, після окупації півострова у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України, перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта. Брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів, сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечуючи становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надаючи допомогу Російській Федерації в проведенні підривної  діяльності проти України. У складі незаконно створеного «Феодосійського міського суду Республіки Крим Російській Федерації» ухвалювала «судові рішення» у справах за російським законодавством. 
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 

кількість переглядів: 678