Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
21.12.2020

За клопотаннями прокуратури автономії накладено арешти на 32 судна-порушники порядку в’їзду/виїзду з/на окупований півострів

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя встановлено ще 32 судна, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та клопотаннями прокуратури автономії на вказані  судна накладено арешти. Наразі, прокуратура автономії планує направити до Укрбюро Інтерполу запит для внесення таких суден до бази розшуку та направити запити до іноземних держав про міжнародну правову допомогу, з метою виконання арештів.
 
З липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Проте, деякі іноземні судна, порушуючи законодавство, здійснюють заходи в Крим. Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим, ГУ СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) розслідує кримінальне провадження за фактами порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.
 
Заходження суден під іноземним прапором до закритих морських портів на території окупованого півострова кваліфікуються як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден. Завдяки співпраці та спільним зусиллям прокуратури автономії, інших державних органів і громадських організацій за останні роки спостерігається істотне зменшення кількості іноземних суден, що заходять до закритих портів Криму: зі 162 до 15 на сьогоднішній час. До того, іноземні судна з провідних морських держав до Криму не заходять. Натомість, порушують законодавство  переважно судна під прапором Росії, інколи - Сирії, Єгипту, Лівану, тобто країн,  з якими відсутня міжнародна співпраця на цьому напрямі.  

кількість переглядів: 6642