03.06.2022

Допомога у становленні та зміцненні окупаційних судових органів на півострові: заочно судитимуть суддю «Верховного суду Республіки Крим»

За процесуального керівництва прокуратури автономії, в порядку спеціального досудового розслідування, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього судді Апеляційного суду АР Крим. Дії обвинуваченого кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.
 
Встановлено, що після окупації у 2014 році, обвинувачений зрадив присязі на вірність народу України та був призначений на посаду судді у незаконно створеному «Верховному суді Республіки Крим».
 
Обвинувачений надавав допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ.
 
Таким чином, своїми діями та рішеннями «суддя» сприяв становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові, та надавав допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.
 
Досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 1563