12.01.2023

Прокуратура автономії обвинувачує у держзраді 6 окупаційних «суддів» з Криму

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 6 колишніх суддів з Криму. Їхні дії кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі.

У порядку спеціального досудового розслідування встановлено, що після окупації півострова у 2014 році обвинувачені зрадили присязі на вірність народу України та перейшли працювати на бік ворога.

При окупаційній владі вони обійняли посади «суддів» у незаконно створених: Верховному суді Республіки Крим, Господарському суді м. Севастополя, а також Гагарінському, Первомайському та Джанкойському районних судах РК.

Своїми діями та рішеннями обвинувачувані надавали допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ, шляхом безпосередньої участі у формуванні та організації роботи окупаційних судів.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


кількість переглядів: 223