Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
13.06.2024

Колабораційна діяльність: про підозру повідомлено окупаційному омбудсмену з Криму

За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру громадянину України, який добровільно очолив окупаційний апарат Уповноваженого з прав людини в Республіці Крим. Його дії кваліфіковано за ч. 5 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність). Санкція статті передбачає до 10 років ув’язнення.
 
 
Слідством встановлено, що у лютому 2024 року підозрюваний обійняв посаду «Уповноваженого з прав людини в Республіці Крим». До його обов’язків увійшло виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій у створеному державою-агресором органі. 
 
 
Зокрема, «омбудсмен» приймає рішення щодо організації роботи «апарату Уповноваженого з прав людини в Республіці Крим», підписує від імені окупаційного органу накази, розпорядження, договори та інші документи, призначає та звільняє працівників апарату тощо.
 
 
Таким чином, своїми умисними діями підозрюваний сприяє реалізації політики влади РФ та забезпечує її діяльність на тимчасово окупованому півострові.
 
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось СУ ГУ СБУ в АР Крим
 
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду

 
 
Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя

кількість переглядів: 127