Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
03.07.2024

Депортація цивільного населення з Криму: судитимуть окупаційну «служительку Феміди»

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційної судді, яка обвинувачується у депортації цивільного населення з Криму. Їй інкриміновано порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) та загрожує до 12 років позбавлення волі.
 
 
Встановлено, що обвинувачена з 2017 року обіймала посаду «судді Євпаторійського міського суду Республіки Крим». Вона достовірно знала, що мешканці окупованого Кримського півострова та всі, хто на законних підставах перебуває його території, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права. Всупереч цьому, у лютому 2018 року обвинувачена ухвалила рішення про примусове видворення громадянина України з півострова у зв’язку з нібито відсутністю дозвільних документів.
 
 
Однак, жодні додаткові дозволи для проживання громадян України на тимчасово окупованій території півострова українським законодавством та нормами міжнародного гуманітарного права не передбачені. Таким чином, обвинувачена порушила вимоги Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.
 
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі 
 
 
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду 

 
 
Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя

кількість переглядів: 92