04.08.2015

Прокуратурою АР Крим закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом державної зради стосовно колишнього депутата Верховної Ради автономії В. Ганиша.

Прокуратурою АР Крим закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом державної зради стосовно колишнього депутата Верховної Ради автономії В. Ганиша, заарештованого у квітні поточного року.
 
У ході досудового розслідування здобуто достатні докази скоєння В. Ганишем злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, тобто діяння, умисно вчиненого громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості держави, а саме надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України (державна зрада).
 
Так, 06 березня 2014 року В. Ганиш взяв участь у засіданні Верховної Ради Автономної Республіки Крим, на якому прийнято незаконне рішення про проведення референдуму щодо статусу півострову Крим, що фактично стало відправною точкою для наступної анексії Російською Федерацією українського півострову.
 
Після цього, 11 квітня 2014 року, В. Ганиш продовжив свою діяльність вже у незаконно створеному органі – «Державна Рада Республіки Крим» та, зокрема, брав участь у засіданні вказаного органу на якому прийнято так звану «Конституцію Республіки Крим» як суб’єкта Російської Федерації.
Згодом В. Ганиш у липні 2014 року балотувався шляхом самовисування кандидатом в депутати Феодосійської міської ради «Республіки Крим», незаконні вибори до якої були призначені так званою «Державною Радою Республіки Крим».
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» обвинувальний акт стосовно В. Ганиша направлено до Апеляційного суду міста Києва для визначення територіальної підсудності.
 
Довідково: обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі до 15 років.
 

кількість переглядів: 3290