22.10.2019

Під процесуальним керівництвом прокуратури автономії повідомлено про підозру "судді" незаконно створеного "Симферопольского районного суда Республики Крым"

Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим слідчими СВ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі повідомлено про підозру «судді» незаконно створеного «Симферопольского районного суда Республики Крым» за ст. 438 КК України, а саме порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
 
 
У ході здійснення досудового розслідування здобуто докази причетності  «судді» до порушення права на справедливий і офіційний судовий процес, передбаченого ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та ч. 4 ст. 75 Протоколу І до Женевських конвенцій 1949 року щодо проукраїнського активіста за його виступ у прямому ефірі на одному з телеканалів. Під час виступу активіст висловив позицію щодо необхідності повернення Україні територій АР Крим, Донецької та Луганської областей.
 
 
У травні-вересні 2017 року зазначений «суддя», розглядаючи матеріали кримінальної справи, порушив право обвинуваченого використати всі необхідні права і засоби захисту. В результаті 27.09.2017 він виніс «вирок», відповідно до якого визнав активіста винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).
 

кількість переглядів: 1863