02.03.2021

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно депутата Верховної Ради АР Крим, який сприяв окупації Кримського півострова

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя у порядку спеціального досудового розслідування скеровано до суду обвинувальний акт відносно колишнього депутата Верховної Ради АР Крим VI скликання  за  ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України. Санкції статей у редакції на момент вчинення злочину передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 15 років.
 
Розслідуванням встановлено, що у 2014 році обвинувачений спільно з іншими депутатами Верховної Рад АР Крим зрадив присязі на вірність України та проголосував за прийняття ряду постанов з метою легітимізації дій Російської Федерації щодо окупації території АР Крим і міста Севастополя, а також їх незаконного входження до складу РФ на правах суб’єкта федерації.
Відтак, 06.03.2014 року депутати Верховної Ради АР Крим VI скликання проголосували за незаконну постанову «О проведении общекрымского референдума». 11.03.2014 року на засіданні ВР АР Крим прийнято незаконну постанову  «О Декларации о независимости Автономной Республики Крым и города Севастополя».
 
Продовжуючи дії, спрямовані на підтримання окупації півострову та всупереч постанові Верховної Ради України, якою повноваження депутатів парламенту автономії було припинено, 17.03.2014 року депутати проголосували за прийняття постанови «О независимости Крыма» та «О правопреемстве Республики Крым».
Зазначеними рішеннями обвинувачений спільно з іншими депутатами Верховної Ради АР Крим намагалися приховати окупацію півострову Крим Збройними силами РФ та створити враження легітимності приєднання півострову до РФ на основі нібито вільного волевиявлення громадян України, які мешкали на території АР Крим та м. Севастополя.
Загалом, з 99 депутатів, які входили до складу Верховної Ради АР Крим, на момент окупації півострова,    87 - повідомлено про підозру, до суду скеровано 69 обвинувальних актів.
Досудове розслідування здійснюється СВ ГУ СБУ в АР Крим.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


кількість переглядів: 769