15.04.2021

Накладено арешти ще на 12 літаків російської авіакомпанії

За процесуального керівництва прокуратури автономії, судом накладено арешт на 12 літаків російського авіаперевізника, які використовувались для перевезення пасажирів з/до закритого Україною пункту пропуску «Сімферополь-авіа», що знаходиться на тимчасово окупованій території АР Крим.
 
У ході розслідування ГУ СБУ в Автономній Республіці Крим кримінального провадження за ч. 2 ст.332 1, ст. 334 та ч.1 ст.111 КК України встановлено, що однією з російських авіакомпаній, з 2019 року незаконно використовувались 12 пасажирських літаків марок «Boeing» та «Airbus» для здійснення переправлення осіб через державний кордон України в порушення норм міжнародного та українського законодавства.
 
Здійснення перельотів іноземними (переважно російськими) авіакомпаніями на ТОТ АР Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права, дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів та капітанів повітряних суден.
 
Нагадуємо, що раніше у рамках зазначеного провадження за клопотанням прокуратури автономії  було накладено арешти на 199 повітряних суден,  які здійснювали регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.
 
Також прокуратура автономії звернулася до Укрбюро Інтерполу для внесення 109 раніше арештованих літаків-порушників до бази міжнародного розшуку.

кількість переглядів: 405