20.07.2021

Тортури та катування: прокуратура автономії отримала дозвіл на заочне розслідування провадження відносно двох колишніх співробітників СБУ


Прокуратура автономії отримала дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia) відносно двох колишніх співробітників Служби безпеки України, а на момент вчинення злочину - незаконно створеного «управління ФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю». Вказаним особам інкримінується  порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.
 
Слідством встановлено, що на початку лютого 2015 року, на території окупованого півострова, «співробітники  ФСБ», після незаконного ув’язнення, спричинення тортур та катувань проукраїнському активісту, учаснику Євромайдану, примусили його зізнатися у злочині, якого він не вчиняв. Мова йде про події  на Майдані Незалежності в м. Києві 18.02.2014 року, а саме нанесення тілесних ушкоджень співробітнику спецпідрозділу «Беркут», з мотивів ідеологічної неприязні та ворожнечі.
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним актом суду.


кількість переглядів: 1169