21.02.2022

Ігор Поночовний: «Кримського депутата - зрадника заочно засуджено до 10 років позбавлення волі»

За публічного обвинувачення прокуратури автономії до 10 років позбавлення волі заочно засуджено депутата Верховної Ради АР Крим VI скликання, якого визнано винним у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).
 
Прокурори довели, що у 2014 році засуджений, спільно з іншими депутатами Верховної Ради АР Крим, задля приховання факту окупації півострова збройними силами РФ та легітимізації дій держави-окупанта, проголосував за ряд незаконних постанов. Мова йде про підтримання рішення щодо проведення «загальнокримського референдуму», що мав показати картинку «вільного волевиявлення кримчан», прийняття постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя», що передбачала «входження Криму до складу РФ».
 
Всупереч постанови Верховної Ради України, якою повноваження депутатів парламенту автономії припинено, продовжуючи реалізацію злочинних намірів держави-окупанта, колишні депутати проголосували за прийняття постанови про «Незалежність Криму» та «Правонаступництво Республіки Крим».
 
«Російська Федерація, діючи відповідно до свого злочинного плану, використовувала депутатів кримського парламенту задля приховання спроби анексії та надання вигляду законності своїм діям. Загалом, з 99 депутатів, які входили до складу Верховної Ради АР Крим на момент окупації півострова, щодо 70 депутатів обвинувальні акти роками перебувають на розгляді у судах, однак, на даний час, винесено лише 3 заочні вироки» - зазначає керівник прокуратури автономії Ігор Поночовний.
 
 

кількість переглядів: 2784