23.09.2022

Прокуратура автономії в апеляційній інстанції відстояла вирок колишньому кримському депутату-зраднику

За принципової позиції прокуратури автономії, Київський апеляційний суд залишив без змін заочний вирок суду першої інстанції, яким колишнього депутата Верховної Ради АР Крим VI скликання Авідзбу Анатолія Мкановича визнано винним у вчиненні державної зради та засуджено до 10 років позбавлення волі (ч. 1 ст. 111 КК України у редакції статті від 2014 року).
 
Прокурори довели, що у 2014 році засуджений, спільно з іншими депутатами Верховної Ради АР Крим, задля приховання факту окупації півострова збройними силами РФ та легітимізації дій держави-окупанта, проголосував за ряд незаконних постанов.  Мова йде про підтримання рішення щодо проведення «загальнокримського референдуму», який мав на меті продемонструвати картинку «вільного волевиявлення кримчан», прийняття постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя», що передбачала «входження Криму до складу РФ».
 
Всупереч постанові Верховної Ради України, якою повноваження депутатів парламенту автономії припинено, продовжуючи реалізацію злочинних намірів держави-окупанта, колишні депутати проголосували за прийняття постанови про «Незалежність Криму» та «Правонаступництво Республіки Крим».
 

кількість переглядів: 493