Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
01.05.2023

Вивезення через Крим награбованого українського зерна: за клопотаннями прокуратури автономії на 5 російських суден накладено арешти

За клопотаннями прокуратури автономії накладено арешти на 5 морських суден-порушників, які причетні до перевезення через окупований півострів награбованого українського збіжжя.
 
В рамках кримінального провадження щодо порушень порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ч. 2 ст. 332-1 КК України), встановлено: судна «Вера», «Волго-дон 5043 та 205», а також «Волго-балт 188 й 106» під прапорами держави-окупанта, які здійснювали систематичні незаконні заходи до закритого морського торговельного порту на території півострова.
 
Таким чином порушники переправляли викрадене українське зерно до третіх країн та використовували Крим, як своєрідний «логістичний хаб» у злочинній схемі.
 
Нагадаємо, в рамках цього кейсу, за клопотаннями прокуратури автономії судом накладено арешти на 15 таких суден-порушників.
 
Досудове розслідування здійснюється ГУ СБУ в АР Крим.
 

Довідка: з липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів окупованої території АР Крим та м. Севастополя, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Заходження суден під іноземним прапором до морських портів Криму правоохоронні органи автономії кваліфікують як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.


кількість переглядів: 948