Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
10.05.2023

12 років за держзраду отримав депутат з Криму, який перейшов на бік ворога

За публічного обвинувачення прокуратури автономії 12 років позбавлення волі заочно отримав кримський депутат Верховної Ради АР Крим VI скликання. Його визнано винним у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Прокурори довели, що у 2014 році засуджений спільно з іншими депутатами кримського парламенту для приховання факту окупації півострова збройними силами РФ та легітимізації дій РФ проголосував за прийняття ряду незаконних постанов.  

Йдеться про рішення щодо проведення «загальнокримського референдуму», що мав показати картинку «вільного волевиявлення кримчан», прийняття постанови «Про декларацію про незалежність АР Крим та м. Севастополя», що передбачала «входження Криму до складу РФ».

Всупереч постанови Верховної Ради України, якою їхні повноваження було припинено, колишні депутати також проголосували за прийняття постанови про «Незалежність Криму» та «Правонаступництво Республіки Крим».
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчим відділом прокуратури АР Крим. 


Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду


кількість переглядів: 973