Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
14.09.2023

Депортація українців з Криму: прокуратура автономії повідомила про підозри 4 окупаційним суддям

Прокуратура автономії повідомила про підозри чотирьом окупаційним суддям з Криму, які причетні до депортації жителів півострова. Їхні дії кваліфіковано як воєнний злочин, тобто порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Підозрюваним загрожує до 12 років позбавлення волі.

Встановлено, що після окупації півострова російськими збройними силами, судді почали працювати у незаконно створених Євпаторійському та Армянському міських судах Республіки Крим.

Підозрювані достовірно знали, що кримчани перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права. Проте всупереч цього вони ухвалили рішення про видворення громадян України з території окупованого півострова.

Свої «рішення» вони мотивували нібито відсутністю дозвільних документів та недотриманням «правил перебування на території РФ». Однак жодні додаткові дозволи окупаційної адміністрації РФ в Криму для проживання українців на території окупованого півострова за національним законодавством не передбачені. Дії суддів є серйозним порушенням вимог ст. 49 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Загалом, підозрювані брали безпосередню участь в реалізації злочинної політики держави-окупанта, спрямованої на зміну демографічного складу населення півострова.

 Нагадаємо, що за публічного обвинувачення прокуратури автономії винесено перший в Україні вирок за депортацію цивільного населення з Криму.

Досудове розслідування здійснюється СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі.
 
Пресслужба прокуратури АР Крим та м. Севастополя


Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


кількість переглядів: 4402