23.05.2024 У колабораційній діяльності підозрюються 10 окупаційних суддів з КримуЗа процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру ще 10 окупаційним «служителям Феміди». Їхні дії кваліфіковано як колабораційна діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі.
Встановлено, що у 2022-2024 роках громадяни України добровільно обійняли посади «суддів» у судових органах держави-окупанта. Йдеться про:
- «Верховний суд Республіки Крим»;
- «Бахчисарайський та Сакський районні суди Республіки Крим»; - «Ялтинський міський суд»; - «Ленінський, Центральний районні суди та Арбітражний суд м. Севастополя»; - «Київський районний суд м. Сімферополя». На своїх посадах підозрювані здійснювали «правосуддя» від імені та в інтересах держави-агресора та сприяли функціонуванню системи окупаційних судових органів на півострові.
Досудове розслідування здійснюється СУ ГУ СБУ в АР Крим
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя
|
кількість переглядів: 693 |