19.10.2017

Заступник прокурора АР Крим виступив у Брюсселі на засіданні Пʼятого раунду консультацій Україна – Європейський Союз

17 жовтня 2017 року заступник прокурора Автономної Республіки Крим Олександр Удовиченко взяв участь у засіданні Пʼятого раунду консультацій Україна – Європейський Союз з питань правових наслідків тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, яке відбулося у м. Брюссель (Королівство Бельгія).

До складу офіційної делегації України також увійшли  перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова, перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі, Державний секретар Міністерства інфраструктури України Андрій Галущак та представник України при ЄС Микола Точицький.

Під час зустрічі обговорювалися питання забезпечення прав мешканців півострову, розслідування кримінальних проваджень за фактами незаконного вʼїзду на тимчасово окуповану територію, зведення мосту через Керченську протоку, перешкоджання журналістській діяльності, а також вжиття реальних політико-економічних кроків, необхідних для звільнення Криму від агресора.

У своєму виступі заступник прокурора автономії акцентував увагу на порушеннях прав українців на території АР Крим, зокрема, на забороні окупаційною владою діяльності Меджлісу, переслідування за політичними, етнічними та іншими дискримінаційними ознаками,  порушенні свободи слова та права на мирні зібрання тощо.

Окремо зупинився на кримінальній та адміністративній відповідальність за відвідування Криму з порушенням правил перетину кордону і питанні допуску іноземців на тимчасово окуповані території.

Так, на сьогоднішній день, в рамках кримінального провадження, процесуальне керівництво у якому здійснюється прокуратурою АР Крим, встановлено 182 громадянина іноземних держав, які здійснили в’їзди та виїзди на територію тимчасово окупованого півострову Криму в порушення вимог українського законодавства.

Що стосується здійснення екіпажами іноземних повітряних суден регулярних міжнародних рейсів до тимчасово окупованої території, під час досудового розслідування було встановлено близько 13 тисяч порушень повітряного простору України.

Також, Олександр Удовиченко зазначив, що у порівнянні з 2016, у поточному році до закритих портів тимчасово окупованого півострову Крим зменшилася кількість заходів морських суден, зокрема, завдяки своєчасному реагуванню компетентних органів відповідних країн ЄС.

Окрім цього, нещодавно керівництво палати судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини спрямувало всім суб’єктам морських перевезень та портового бізнесу циркулярного листа, у якому зазначається про заборону заходу до портів Туреччини суден, які прибувають з регіону Криму і його портів.

Зазначені дії представників Турецької Республіки є позитивним прикладом державної реакції на незаконні та системні факти заходження суден до закритих морських портів, що є порушення морського права.

Під час консультацій неодноразово наголошувалося на необхідності консолідованих дій країн Євросоюзу та України для припинення агресії Росії, підтримки європейським співтовариством впровадження ефективного механізму застосування санкцій до фізичних та юридичних осіб за вчинення порушень міжнародного законодавства.

кількість переглядів: 3174