Повідомлення про недоброчесність
Із набуттям чинності наказом Генеральної прокуратури України від 16.06.2016 № 205 в органах прокуратури України з 24.06.2016 запроваджено порядок таємної перевірки доброчесності прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних та окружних прокуратур.
Після подання прокурорами анкет доброчесності вони оприлюднюються на сайті Офісу Генерального прокурора в рубриці /Громадянам/-/Запобігання корупції та недоброчесності в органах прокуратури/-/Таємна перевірка доброчесності/, вкладка /Анкети доброчесності/.
Приводом для проведення таємної перевірки доброчесності є інформація, яка свідчить про недостовірність одного або кількох тверджень, зазначених прокурором в анкеті доброчесності.
У разі наявності такої інформації будь-яка особа може надати її до управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора одним з найбільш зручних способів нижче зазначених способів.
Згідно із встановленим порядком у такому повідомленні мають обов’язково зазначатись П.І.Б. прокурора, щодо якого надається інформація, фактичні дані, які можуть бути перевірені, а також твердження, щодо якого, на думку повідомлювача, прокурором надано недостовірну інформацію (наприклад, щодо невчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення). Лише за таких умов надана інформація підлягає перевірці.
Для з’ясування додаткової інформації з приводу перевірки доброчесності прокурорів бажано (але не обов’язково) зазначати контактні дані особи, яка надає відомості.
Повідомлення про вказані факти отримують працівники управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора.
Для повідомлення викривачів про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції», вчинених працівниками органів прокуратури, в Офісі Генерального прокурора, управлінням внутрішньої безпеки Генеральної інспекції, відповідно до ст.539 Закону України «Про запобігання корупції» організовано внутрішні канали для подання повідомлень:
- шляхом отримання повідомлень на «телефон довіри» - (044) 200-79-87;
-шляхом передачі такої інформації на електронну адресу: [email protected];
- шляхом заповнення форми на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора про можливі факти корупційних правопорушень або пов'язаних з корупцією правопорушень: https://www.gp.gov.ua/ua/forms/pro-korupciyu.
Отримана інформація про корупційні правопорушення та правопорушення пов’язані з корупцією, вчинені працівниками органів прокуратури може бути предметом перевірок управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції.
Приймання повідомлень в Офісі Генерального прокурора проводиться у робочий час щодня, крім вихідних, а повідомлення, отримані на «електронну пошту довіри» та шляхом заповнення форми на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора - цілодобово.