24.01.2019

Суд розгляне обмеження строку ознайомлення з матеріалами кримінального провадження керівником «РИА Новости Украина»

25 січня 2019 року о 10:30 Херсонський міський суд Херсонської області розгляне клопотання прокуратури АР Крим про обмеження  строку ознайомлення з матеріалами досудового розслідування керівнику незареєстрованої організації «РИА  Новости Украина». На думку прокуратури, підозрюваний умисно зловживає своїм процесуальним правом на ознайомлення з відкритими матеріалами кримінального провадження, які складаються з 25 томів.    

Нагадуємо, що слідчим відділом Головного Управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим (з дислокацією в м. Херсон) за дорученням прокуратури Автономної Республіки Крим 10 січня 2019 року повідомлено підозрюваному та його захисникам про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів досудового розслідування. З вказаного часу підозрюваний ознайомлюється з матеріалами досудового розслідування.

15 травня 2018 року, Служба безпеки України та прокуратура Автономної Республіки Крим затримали в м. Києві керівника незареєстрованої організації «РИА  Новости Украина», якому повідомлено про підозру у вчиненні дій передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 109; ч. 2 ст. 110; ч. 1 ст. 111; ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 32, ч. 1 ст. 161; ч. 1 ст. 263 КК України (державна зрада, розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни та повалення конституційного ладу, захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб, розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України поєднаному з розпалюванням національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, придбання та зберіганні вогнепальної зброї).


Зазначимо, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (ст. 62 Конституції України.

кількість переглядів: 1925