19.11.2019

Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим так званим «співробітникам» ФСБ повідомлено про зміну підозри

Під процесуальним керівництвом прокуратури АР Крим слідчими СВ ГУНП в АР Крим та м. Севастополя повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри двом колишнім співробітникам Служби Безпеки України, а нині співробітникам незаконно створеного «Управління ФСБ Росії по Республіці Крим та м. Севастополю». Підозрюваним інкримінується  порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).
 
Слідством встановлено, що на початку лютого 2015 року, на території АР Крим, так звані співробітники  ФСБ, після незаконного ув’язнення, спричинення тортур та катувань проукраїнському активісту, учаснику Євромайдану, примусили його визнати свою вину в злочині, якого він не вчиняв, а саме у «нанесенні 18.02.2014 року тілесних ушкоджень співробітнику спецпідрозділу «Беркут» на Майдані Незалежності в м. Києві, з мотивів ідеологічної неприязні та ворожнечі».
 
У ході здійснення досудового розслідування здобуто докази причетності  вказаних «співробітників»  ФСБ до порушень вимог ст. 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, а саме: вчинення нелегального ув'язнення та спричинення тортур проукраїнському активісту за його участь у мирних акціях протесту громадян на підтримку європейського вектора зовнішньої політики України в м. Києві у лютому 2014 року, і за висловлення підтримки територіальної цілісності України.
 

Зазначимо, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (ст. 62 Конституції України).
 

кількість переглядів: 1412