Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
15.07.2020

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно судді, яка перейшла на службу до окупаційних судових органів

Прокуратура  автономії  скерувала  до  суду  обвинувальний  акт  відносно     колишньої судді Апеляційного суду АР Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).
Слідством встановлено, що громадянка України, будучи суддею Апеляційного суду АР Крим, після окупації півострова у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України, перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта. Брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечуючи становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надаючи допомогу Російській Федерації в проведенні підривної  діяльності проти України.
Зокрема, у складі незаконно створеного «Верховного суду Республіки Крим Російській Федерації» ухвалювала «судові рішення» у справах за російським законодавством. 
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 

кількість переглядів: 2869