21.01.2021

Порушення законів та звичаїв війни: «начальнику відділу Кримпатріотцентру» повідомлено про підозру

За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру «начальнику відділу патріотичного виховання Регіонального центру з підготовки до військової служби і військово-патріотичного виховання» («Кримпатріотцентр») за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний після окупації півострова Російською Федерацією, був активним учасником незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Пізніше, з 2018 року перебуваючи на посаді «начальника відділу Кримпатріотцентра», здійснював реалізацію політики держави- окупанта, спрямованої на пропаганду військової служби в армії РФ серед української молоді на півострові. Підозрюваний безпосередньо організовував та здійснював серед дітей і підлітків заходи «військово-патріотичного виховання» щодо їх підготовки з основ військової служби в освітніх установах і навчальних закладах. Вказаний громадянин неодноразово виступав в засобах масової інформації з метою популяризації зазначеної політики серед кримчан.
 
«Політика РФ щодо мілітаризації  півострова та його мешканців, носить систематичний і широкомасштабний характер. Значна частина такої політики спрямована саме на дітей, які легко піддаються впливу, а враховуючи обов’язковість частини програм «військово-патріотичного виховання» у молоді фактично не лишилося вибору окрім як служити в армії держави- окупанта. При цьому, здійснення серед цивільного населення, у тому числі молоді, пропаганди добровільного вступу до армії держави-окупанта заборонено статтею 51(1) Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права» - зазначив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний. 
Досудове розслідування здійснюється СВ СБУ в АР Крим (з дислокацією у м. Херсон).

кількість переглядів: 1186