Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
26.03.2021

Участь в організації та проведенні «загальнокримського референдуму» - трьом керівникам ініціативних груп руху «Український вибір» повідомлено про підозри

За процесуального керівництва прокуратури автономії та Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозри трьом керівникам ініціативних груп громадського руху «Український вибір» за фактом участі в організації та проведенні незаконного «референдуму» на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополя. Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що представники Всеукраїнського громадського руху «Український вибір-Право народу», який до 2016 року мав назву «Український вибір», сприяли окупації Кримського півострову.
 
Зокрема, двоє підозрюваних, будучи керівниками ініціативних груп вказаного громадського руху, входили до складу незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя». Один з підозрюваних очолював територіальний підрозділ вказаного НЗФ, інший був керівником окремого підрозділу «самооборони» - «Слов’янський щит». Вказані громадяни України виконували протиправні накази «ватажків» зазначеного формування, а також брали активну участь в організації та проведенні незаконного «референдуму» на території півострову Крим, у тому числі, в якості спостерігачів на «дільницях» в складі незаконних виборчих комісій. Також підозрювані забезпечували охорону дільниць й безперешкодне проведення «референдуму» у місті Севастополь.
 
Ще один із керівників відокремленого підрозділу громадського руху  «Український вибір», що також діяв у м. Севастополі, брав участь у проведенні мітингів на підтримку окупації півострова Російською Федерацією та проведення незаконного «референдуму». Під час публічних виступів на мітингах підозрюваний висловлював заклики до зміни меж території та державного кордону України, а також розширення території РФ за рахунок тимчасово окупованих територій України. Зазначене також підтверджується висновком судово-лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз.
Пізніше, представниками держави-окупанта підозрювані були нагороджені медалями «За повернення Криму».
Досудове розслідування триває.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
 

кількість переглядів: 2293