Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
21.09.2021

Кримінальне та адміністративне переслідування українських активістів в Криму: до суду скеровано обвинувальний акт щодо колишнього судді

Прокуратурою АР Крим та м. Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього судді Білогірського районного суду АР Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років.
 
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що суддя, після окупації півострова у 2014 році, зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на службу до незаконно створених судових органів Російської Федерації. Перебуваючи на посаді, обвинувачений незаконно притягнув до адміністративної відповідальності трьох кримськотатарських активістів та призначив покарання у вигляді штрафу від 5 до 10 тисяч рублів. Окрім цього, «суддя», незаконно керуючись законодавством РФ, притягнув одного з активістів до кримінальної відповідальності, засудивши до 1 року позбавлення волі.  
 
 
Вказані кримчани брали участь у подіях 3 травня 2014 року, коли кримськотатарські активісти перекрили дорогу на кількох ділянках трас Сімферополь-Севастополь, Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, Сімферополь-Феодосія-Керч та ін., виступаючи проти окупації Криму та незаконної заборони в’їзду на півострів Голові Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву.
 
 
Своїми діями та рішеннями обвинувачений сприяв становленню окупаційних судових органів на півострові та у цілому окупаційної влади РФ, а також надавав допомогу представникам іноземної держави в проведенні підривної діяльності проти України та брав безпосередню участь в реалізації політики держави-окупанта, яка спрямована на переслідування громадян України, незгодних з окупацією півострова.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.

 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 2327