27.10.2021

Незаконне притягнення активістів до адміністративної відповідальності: до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишньої судді АР Крим

Прокуратурою АР Крим та м. Севастополя в порядку спеціального досудового розслідування до суду скеровано обвинувальний акт стосовно окупаційної судді за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада). Санкція статті передбачає позбавленням волі на строк від дванадцяти до п'ятнадцяти років.
 

Досудовим розслідуванням встановлено, що після окупації півострова у 2014 році, обвинувачена зрадила присязі на вірність народу України та обійняла посаду у незаконно створеному «Бахчисарайському районному суді Республіки Крим». Перебуваючи на вказаній посаді, «суддя» надавала допомогу представникам іноземної держави у переході судової системи України, яка діяла на території півострова Крим, на відправлення правосуддя на підставі законодавства РФ.
Надалі, обвинувачена винесла постанови про визнання двох кримськотатарських активісток винними у вчиненні адміністративного правопорушення, а саме організації масового одночасного перебування громадян, що порушує громадський порядок (ч. 1 ст. 20.2.2 КпАП РФ) та призначила їм покарання у вигляді стягнення штрафу від 10 до 40 тисяч рублів.
 

Мова йде про події 3 травня 2014 року, коли Голові Меджлісу кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву окупанти незаконно заборонили  в’їзд до Криму. Тоді, на знак протесту, виступаючи проти окупації, кримчани перекрили дорогу на кількох ділянках трас Сімферополь-Севастополь, Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, Сімферополь-Феодосія-Керч та ін.
 

Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачена сприяла державі-окупанту та окупаційним органам влади у проведенні підривної діяльності проти України.
 

Досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.
 


Зазначимо, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду (ст. 62 Конституції України).

 


кількість переглядів: 1842