Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
16.04.2024

За державну зраду судитимуть 14 окупаційних суддів із Криму

Прокуратура автономії в порядку спеціального досудового розслідування скерувала до суду обвинувальні акти стосовно 14 суддів із Криму, які зрадили присязі на вірність народу України та почали працювати на ворога. Дії обвинувачених кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України), їм загрожує до 15 років позбавлення волі. 
 
Встановлено, що після окупації півострова троє з обвинувачених обійняли посади «заступника голови» та «суддів» «Верховного суду Республіки Крим», двоє – «суддів» «Арбітражного суду Республіки Крим»
 
Інші ж перейшли до окупаційних Євпаторійського, Севастопольського та Керченського міських, Кіровського та Білогірського районних судів Республіки Крим, а також Гагарінського та Ленінського районних судів міста Севастополя. 
 
Отже, обвинувачені сприяли переходу української судової системи, що діяла в Криму, на здійснення правосуддя за російським законодавством та допомагали РФ у проведенні підривної діяльності проти України. 
 
Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


 

кількість переглядів: 35