Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування

 
18.05.2022

Злочини проти людяності: до Міжнародного кримінального суду направлено чергові докази злочинів рф відносно корінного народу Криму

Цього дня 78 років тому, комуністичний режим вчинив геноцид корінного народу Криму. Історія переслідування кримських татар повторилася з моменту окупації півострова рф у 2014 році, адже вони системно піддаються катуванням, насильницьки зникають, зазнають депортації та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права.
 
Сьогодні, 18 травня 2022 року, до Офісу прокурора Міжнародного кримінального судунаправлені чергові докази вчинення російською федерацією та її окупаційною адміністрацією злочинів проти людяності на території окупованого півострова.
 
Прокуратура автономії та Офіс генерального прокурора спільно з правозахисними організаціями - Global Rights Compliance Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group Truth Hounds та Кримським інститутом стратегічних досліджень зібрали докази переслідування кримських татар за політичними, етнічними та релігійними ознаками, що вчиняються на півострові з часу окупації.
 
«З метою переслідування корінного народу Криму окупанти застосовують кримінальні й адміністративні заходи, обмежують право сповідувати свою релігію та знищують культурну спадщину. Масштабність злочинів можна продемонструвати мовою цифр: з початку окупації півострова близько 30 тисяч кримських татар вимушені покинути його територію через створені нестерпні умови проживання, переслідування тощо, 22 активісти викрадені або зникли безвісти; катуванням піддавалися щонайменше 18 кримських татар, понад 200 зазнали політично упередженого переслідування, а принаймні 136 утримуються як політичні в'язні, 75% обшуків проведених окупантами в Криму, припадає на кримських татар та майже 83% усіх затриманих становлять кримські татари» - зазначив керівник прокуратури АР Крим та м. Севастополя Ігор Поночовний. 
 
«Держава-окупант та її адміністрація систематично проводять розгорнуту кампанію переслідування корінного народу Криму, які зазнали серйозних порушень прав людини та фактично стали мішенню. Такими методами рф усуває незгодних з окупацією громадян України, крім того це слугує нагадуванням іншим нелояльним групам населення про наслідки протидії російській окупаційній політиці. Усі ці серйозні порушення є злочинами проти людяності за статтею 7 Римського статуту» - повідомив Вейн Джордаш, керуючий партнер Global Rights Compliance.
 
«Кримськотатарський народ систематично переслідується, більшість політичних в’язнів - кримські татари, до них застосовуються дискримінаційні практики, наприклад, переслідування за реалізацію права на свободу мирних зібрань. Правозахисники, включно і Кримська правозахисна група, продовжують свою діяльність з документування порушень прав людини та норм міжнародного гуманітарного права в окупованому Криму й після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Ми маємо констатувати, що ситуація із переслідуванням представників кримськотатарського народу стрімко погіршується», - наголосила Ольга Скрипник голова правління Кримської правозахисної групи.
 
Юристка Кримського інституту стратегічних досліджень Kateryna Busol наголошує, що злочини у розрізі культурної спадщини кримських татар, наприклад руйнування чи псування пам’яток культури - це одночасно і доконаний злочин, і інструмент реалізації більш ширшої політики окупаційної влади, яка стосується підміни історії Криму та поступового стирання її неросійських елементів. Таким чином рф намагається будувати власні наративи стосовно кримської історії.
 
 «Росія маскує переслідування у культурній площині розтягуючи окремі злочини в часі та намагаючись тримати їх нижче рівня включення міжнародних організацій та міжнародно-правових механізмів захисту. Це не повинно залишатися поза увагою правоохоронних органів та правозахисного середовища на національному рівні, а також поза увагою Прокурора Міжнародного кримінального суду» - підсумував один із авторів повідомлення - Дмитро Коваль, експерт з міжнародного права організації Truth Hounds.

кількість переглядів: 5101