Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
17.01.2023

Депортація українців з Криму: заочно судитимуть окупаційного кримського суддю

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно окупаційного судді, який ухвалював рішення про видворення українців з окупованої території півострова. 

Обвинувачений  реалізовував політику РФ, що спрямована на зміну демографічного складу населення Криму. Кінцева мета такої політики кремлівського режиму, полягає у витісненні з півострова кримчан, незгодних з окупаційним режимом, та заселенні півострова росіянами. 

Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що керуючись російським законодавством, «суддя» так званого Євпаторійського міського суду Республіки Крим незаконно ухвалив рішення про видворення громадян України з території півострова, мотивувавши його, нібито, відсутністю  дозвільних документів та порушенням «правил перебування на території РФ».

Однак, українці, які на момент початку збройного конфлікту в Криму, на законних підставах перебували на території півострова, знаходяться під захистом міжнародного гуманітарного права і не потребують жодних додаткових документів. Тобто окупанти не мають законних підстав примусово переміщувати чи депортувати українців з місць свого проживання.

Дії обвинуваченого кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України), оскільки зазначене є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема, положень Конвенції про захист цивільного населення 1949 року. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


кількість переглядів: 1149