Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
15.02.2023

Катував українців у Криму: прокуратура автономії скерувала обвинувальний щодо учасника російської агресії з позивним «Бес»

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно громадянина РФ, який причетний до катування українців у Криму. Він був активним учасником подій окупації півострова, а пізніше став одним із ватажків незаконного збройного формування РФ, яке діяло на Донеччині.

У березні 2014 року, у місті Сімферополі, під керівництвом обвинуваченого його спільники викрали чотирьох громадян України та ув’язнили їх у військкоматі.

Усіх потерпілих утримували у непристосованих приміщеннях, із зав’язаними очима, без належного харчування та зв’язку з близькими. До деяких з них обвинувачений особисто застосовував погрози, тортури, насильство та наносив тілесні ушкодження.

Незаконне затримання громадян відбулося через їх проукраїнську позицію, спротив окупації півострова та перешкоджання проведенню незаконного референдуму.

Дії обвинувачуваного кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 КК України). Санкція найбільшої статті передбачає до дванадцяти років позбавлення волі.

Спеціальне досудове розслідування - СУ ГУ НП в АР Крим і м. Севастополі.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


кількість переглядів: 1567