Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
14.03.2023

За державну зраду судитимуть колишнього начальника Керченської виправної колонії

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт щодо окупаційного начальника «виправної колонії Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим та м. Севастополю». 

Спеціальним досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014 році український офіцер зрадив державу та перейшов на службу до окупантів. Спочатку він незаконно обійняв посаду «заступника начальника виправної колонії-1 по Республіці Крим та м. Севастополю», пізніше отримав підвищення до «начальника виправної колонії-2» та спеціальне звання «полковника внутрішньої служби РФ». 

До окупації півострова російськими збройними силами, обвинувачений обіймав посаду начальника Керченської виправної колонії (№ 126) Державної пенітенціарної служби України та перебував у спеціальному званні підполковника внутрішньої служби.

Отже, «начальник колонії», перейшовши на бік ворога в умовах збройного конфлікту, надавав допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України, а також своїми діями та рішеннями сприяв становленню окупаційної влади РФ на півострові. 

Дії колишнього офіцера кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Йому загрожує до п’ятнадцяти років позбавлення волі. 

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось СУ ГУ СБУ в АР Крим.


Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено.


кількість переглядів: 1222