Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
25.01.2024

Змушував кримчан служити в армії РФ: судитимуть окупаційного військового комісара з півострова

Прокуратура автономії продовжує системну роботу з притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що причетні до проведення незаконних призовних кампаній до ЗС РФ та мобілізації на території окупованого півострова.
 

До суду скеровано обвинувальний акт щодо окупаційного військового комісара з Криму, який у співпраці з ворогом здійснював незаконний призов громадян України до лав ЗС РФ. Його дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. 
 

Встановлено, що обвинувачений після окупації півострова, у 2014 році зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на військову службу до армії держави-окупанта. Згодом, у 2016 році, обійнявши посаду «військового комісара Республіки Крим по Чорноморському та Роздольненському районах».
 

Реалізуючи незаконні укази РФ та її окупаційної адміністрації, він безпосередньо розробляв план та забезпечував проведення примусових призовних компаній. Відтак, «військовий комісар» організовував щонайменше 8 призовних компаній кримчан на строкову службу до Збройних сил Російської Федерації. 
 

Вказані дії обвинувачений вчиняв всупереч статті 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, яка категорично забороняє державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах.
 

Нагадуємо, що за примушення кримчан служити в армії РФ вирок отримали двоє військових комісарів з Криму: http://surl.li/psyeg та http://surl.li/psyes
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя

кількість переглядів: 369