Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
11.04.2024

Катували цивільного на півострові: повідомлено про підозру трьом працівникам ФСБ Росії у Криму

За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру трьом працівникам «УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю» у вчиненні порушень законів та звичаїв війни, а також інших злочинів.
 
Дії трьох підозрюваних кваліфіковано як порушення недоторканності іншого володіння особи (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 162 КК України), двом з них інкриміновано порушення законів та звичаїв війни, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України) та одному – державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України). 
 
Слідством встановлено, що після окупації півострова у 2014 році підозрювані, будучи працівниками ГУ СБУ в АР Крим, зрадили військовій присязі та перейшли на бік ворога, обійнявши посади співробітників  «УФСБ Росії по Республіці Крим і м. Севастополю».
 
Реалізуючи політику країни-агресора щодо залякування та придушення опору населення півострова, у серпні 2016 року «правоохоронці» незаконно позбавили волі та катували громадянина України, який перебував під захистом міжнародного гуманітарного права. 
 
Зокрема, отримавши інформацію про неодноразовий перетин потерпілим адмінмежі з АР Крим, під приводом «боротьби з диверсійно-розвідувальними групами», «силовики» незаконно затримали його на автостоянці та доставили до приміщення «ФСБ» в м. Сімферополі.
 
Надалі двоє з підозрюваних протягом доби застосовували до потерпілого фізичну силу, катування електричним струмом, удушення та погрози вбивством, змусивши його зізнатися у шпигунстві та зберіганні наркотичного засобу. 
 
Після цього «правоохоронці» відвезли громадянина на автостоянку, де з метою фальсифікації «доказів протиправної діяльності», провели незаконний обшук його транспортного засобу.
 
Зазначені дії є воєнним злочином та серйозним порушенням Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.
 
Нагадаємо, що судом вже розглядається обвинувальний акт стосовно двох з вказаних осіб за обвинуваченням у державній зраді, проведенні незаконного обшуку та катуванні іншого мешканця півострова. 
 
Досудове розслідування здійснюється СУ ГУНП в АР Крим та м. Севастополі 
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

 
Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя

кількість переглядів: 245