Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
26.06.2024

Незаконне примусове переміщення цивільного населення з Криму: повідомлено про підозру трьом окупаційним «служителям Феміди»

За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру трьом окупаційним суддям із Криму, які здійснювали незаконне примусове переміщення громадян України з півострова. Їхні дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. 
 
 
Встановлено, що після окупації Криму підозрювані почали здійснювати «правосуддя» від імені держави-агресора в окупаційних Кіровському та Білогірському районних судах Республіки Крим, а також Ленінському районному суді міста Севастополя. 
 
 
«Судді» достовірно знали, що мешканці півострова перебувають під захистом міжнародного гуманітарного права та жодні додаткові дозволи для проживання в Криму їм не потрібні. Всупереч цьому, у період 2017-2021 років вони ухвалили незаконні рішення про примусове переміщення трьох громадян України з Криму, у зв’язку з нібито відсутністю у них дозвільних документів та недотриманням «правил перебування на території РФ».  
 
 
Таким чином, підозрювані грубо порушили вимоги Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року, яка забороняє незалежно від мотивів здійснювати примусове індивідуальне чи масове переміщення або депортацію осіб з окупованої території. 
 
 
Зазначимо, що обвинувальні акти стосовно двох вище згаданих «суддів»  за ч. 1 ст. 111 КК України, та одного – за ч. 7 ст. 111-1 КК України наразі розглядаються судами.
 
 
Досудове розслідування здійснюється СУ ГУНП в АР Крим та місті Севастополі
 
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду
 

 
Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя

кількість переглядів: 140