Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
27.06.2024

Держзрада та колабораційна діяльність: підозрюється окупаційний чиновник з Криму

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та міста Севастополя повідомлено про підозру окупаційному чиновнику з Криму. Його дії кваліфіковано як державна зрада та колабораційна діяльність (ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Підозрюваному загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 
 
Встановлено, що до окупації півострова громадянин України працював першим заступником начальника територіального управління Держгірпромнагляду в АР Крим та місті Севастополі. 
 
Однак у 2014 році зрадив присязі держслужбовця та почав будувати кар’єру в окупаційному Міжрегіональному управлінні Федеральної служби з екологічного, технологічного та атомного нагляду по Республіці Крим та місту Севастополю на посадах «начальника відділу», а згодом – «заступника керівника» зазначеного відомства.
 
Окрім того, у травні 2023 року був призначений на посаду «виконуючого обов’язки керівника» вказаного окупаційного органу, на якій працює донині. 
 
Своїми діями «чиновник» сприяє реалізації політики держави-агресора та забезпечує діяльність її окупаційних органів виконавчої влади на тимчасово окупованій території півострова.
 
Досудове розслідування здійснюється СУ ГУ СБУ в АР Крим
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду
 

 

Пресслужба прокуратури АР Крим та міста Севастополя
 

кількість переглядів: 123