29.04.2015

Прокуратурою АР Крим розпочато кримінальне провадження щодо обмеження на території окупованого півострова Крим права активіста на працю у зв’язку з політичними переконаннями

 
До прокуратури Автономної Республіки Крим звернувся організатор акції, присвяченої дню народження Тараса Шевченка, яка відбулася 9 березня 2015 року у м. Сімферополі, з приводу порушення його конституційного права на працю.
За результатами розгляду заяви встановлено, що 10 березня 2015 року Л. Кузьміна звільнено з посади вчителя навчально-виховного комплексу «Школа-сад № 15» м. Сімферополя за «невідповідність займаній посаді» у зв’язку з його участю у вищевказаній акції. Таким чином, адміністрацією навчального закладу здійснено обмеження конституційного права активіста на працю за ознаками політичних переконань.
Прокуратурою АР Крим 28.04.2015 за вказаним фактом розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України (обмеження прав громадян за ознаками політичних та інших переконань).
Нагадаємо, що 9 березня 2015 року у парку ім. Гагаріна м. Сімферополя відбувся мітинг, присвячений 201-ій річниці з дня народження Тараса Шевченка, під час якого працівники незаконно утворених на території анексованого Російською Федерацією півострову Крим органів поліції затримали трьох активістів за використання української символіки.
За вказаним фактом прокуратурою автономії 10.03.2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 340 КК України (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій).
Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» вищевказані кримінальні провадження направлено до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.
 

кількість переглядів: 2480