21.07.2016

Зафіксовано чергове порушення прав людини на території окупованого півострова Крим.

Відповідно до Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищоюсоціальною цінністю. Однак, на території Автономної Республіки Крим представниками російської окупаційної влади продовжують грубо порушуватися основні права і свободи громадян України.
За результатами аналізу та опрацювання даних мережі Інтернет прокуратурою Автономної Республіки Крим установлено, що 18.07.2016у м. Ялтапредставниками незаконно створених силових органів півострова Крим затримано громадянку України через публікації у соціальних мережах її проукраїнської патріотичної позиції. Після затримання нашої співвітчизниці, цими невстановленими особами проведено незаконний обшук її житла, у ході якого вилучено особисті речі останньої.
У результаті таких дій грубо порушені права людини і громадянина, надані Конституцією та законами України.
За вказаними фактами прокуратурою АР Крим розпочато досудове розслідування кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі), ст. 162 КК України (порушення недоторканості житла).
За вчинення зазначених кримінальних правопорушень передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» матеріали вищевказаних кримінальних проваджень надісланодо Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.
Водночас, прокуратура Автономної Республіки Крим звертається до усіх громадян, кому відомі факти порушень конституційних прав людини на окупованій території півострова Крим з проханням надати будь-які відомості чи документи, що мають істотне значення для доказування злочинів, учинених представниками окупаційної влади.

кількість переглядів: 2855