06.09.2016

Розпочато кримінальні провадження за фактом незаконного поміщення до психіатричного закладу Ільмі Умерова.

За результатами опрацювання та аналізу інформації Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України установлено, що постановою незаконно створеного «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» І. Умерова протиправно поміщено до психіатричної лікарні.
 
Вказану постанову винесено суддею, яка розуміючи, що територія півострову Крим є територією України, на яку відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» поширюються дія Конституції та законів України, погодилася на призначення себе до незаконно утвореного Київського районного суду м. Сімферополя АР Крим, та будучи головуючою у судовому засіданні, самовільно присвоївши владні повноваження, постановила рішення про протиправне поміщення до психіатричного закладу для проведення нібито стаціонарної судово-психіатричної експертизи Ільмі Умерова.
 
За вказаним фактом прокуратурою автономії розпочато досудове розслідування двох кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1ст. 151 Кримінального кодексу України (незаконне поміщення в психіатричний заклад) та ч. 1 ст. 353 Кримінального кодексу України (самовільне присвоєння владних повноважень).
 
 
Варто зазначити, що санкцією ч. 1 ст. 151 КК України передбачено покарання на строк до 3 років позбавлення волі, ч. 1 ст. 353 КК України – до 4 років позбавлення волі.
 
Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» матеріали вищевказаних кримінальних проваджень надіслано до Генеральної прокуратури України для визначення підслідності.

кількість переглядів: 2997