05.12.2016

прокуратурою закрито кримінальне провадження відносно капітана, який вивів судно з окупованої території півострову Крим

             
                                                                                                                                                                                                                                   У п’ятницю, 2 грудня 2016 року, відбулась зустріч Генерального прокурору України Юрія Луценка з власником компанії, який у 2015 році з патріотичних міркувань прийняв рішення вивести власний бізнес з окупованої території півострову Крим. З цією метою, судно, яке належало підприємцю, було виведено на материкову частину України.
Але 22 червня 2015 року капітану судна, після переходу до порту Бердянська, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК України (порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї).
Численні спроби власника компанії довести відсутність злого умислу і безпідставність висунутих звинувачень закінчувались нічим. Тільки після того, як вказана справа, за зверненням народного депутата України Мустафи Джемілєва, була взята на особистий контроль Генеральним прокурором України Юрієм Луценком, яким визначено підслідність за прокуратурою Автономної республіки Крим, було проведено об’єктивне і неупереджене розслідування цієї справи.
Проаналізувавши зібрані під час досудового розслідування докази, процесуальний керівник прийняв рішення про відсутність у діянні капітана судна складу злочину, передбаченого ст. 332-1 КК України і закриття кримінального провадження, про що було повідомлено власнику судна під час зустрічі.
 

кількість переглядів: 1561