12.12.2016

Юрій Луценко обговорив з Мустафою Джемілєвим ситуацію щодо дотримання прав людини на території окупованої Автономної республіки Крим

       Напередодні  Міжнародного дня прав людини  Генеральний прокурор Юрій Луценко зустрівся з Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим, прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим та юристом Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’єю Свиридовою.
       Під час зустрічі була обговорена ситуація щодо дотримання прав людини на території окупованої Автономної Республіки Крим. «Я хотів би почути, які у нас перспективи доказів щодо грубих порушень прав людини в Криму, в тому числі для Міжнародного кримінального суду, для інших світових організацій», - звернувся до прокурора АР Крим Юрій Луценко.
      Гюндуз Мамедов доповів, що було створено реєстр даних громадян, чиї права обмежуються у зв’язку з їхніми політичними переконаннями, етнічним та релігійним походженням. За попередніми підрахунками наразі зазначений реєстр складається з 88 осіб, за кожним випадком прокуратурою АР Крим зареєстровано кримінальне провадження та ведеться розслідування.
«Сподіваюсь, що вже на початку наступного року щодо посадових осіб за неправосудні рішення, за переслідування наших громадян ми направимо справи до суду», - зазначив прокурор Автономної Республіки Крим.
       Юрій Луценко нагадав, що відносно колишніх українських суддів та прокурорів, які залишились на окупованій територій розпочато кримінальні провадження за прийняття завідомо неправомірних рішень та державну зраду.
       За словами Мустафи Джемілєва, на території АР Крим окупантами здійснюють заходи щодо зміни демографічної ситуації. Він додав, що відповідно до ст. 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни зазначені дії кваліфікуються як військовий злочин. Юрій Луценко, у свою чергу, зазначив, що доповідав про дане питання у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, і зауважив, що вся інформація була сприйнята в МКС з дуже високою зацікавленістю.
       Також, Юрій Луценко доручив Гюндузу Мамедову створити на офіційному сайті прокуратури АР Крим відкритий реєстр справ щодо порушення прав людини і надати людям можливість надсилати відому їм інформацію про такі порушення.
На завершення Мустафа Джемілєв подякував Генеральному прокурору за оперативний розгляд його звернення стосовно незаконно арештованого судна, яке було виведено на материкову частину України з окупованої території півострову Крим. «Користуючись нагодою хочу передати велику вдячність капітана судна, який був незаконно арештований», - сказав він.
 

кількість переглядів: 1650