24.11.2017

Обвинувальні акти відносно службових осіб музею, які передали 52 картини Музейного фонду України в Крим, скеровано до суду

Прокуратурою Автономної Республіки Крим за результатом досудового розслідування, проведеного Головним управлінням Національної поліції в АР Крим та м. Севастополі, у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. ст. 367 (службова недбалість) КК України, 23.11.2017 скеровано до Жовтневого районного суду м. Маріуполя для розгляду по суті обвинувальні акти стосовно колишнього директора КУ «Маріупольський краєзнавчий музей» та завідувача відділом фондів Художнього музею ім. А.І. Куїнджі – філії КУ «Маріупольський краєзнавчий музей».

Останні, будучи службовими та матеріально-відповідальними особами, усвідомлюючи ситуацію в країні у зв’язку із захопленням на той час державних будівель та органів державної влади України на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополі, неналежно виконали свої службові обов’язки.

Зокрема, 20.03.2014 передали на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим в КРУ «Сімферопольський художній музей» 52 картини, які є державною частиною Музейного фонду України.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

Нагадаємо, у серпні поточного року 52 картини Музейного фонду України художників XVIII-XIX століття, які у березні 2014 року були незаконно передані до Сімферопольського художнього музею, оголошені в державний та міждержавний розшуки каналами Інтерпол. Їх орієнтовна оціночна вартість станом на 20 березня 2014 року становила 1 млн 324 тис. доларів США.

кількість переглядів: 3016