Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
30.09.2021

Несплата аеронавігаційних послуг за польоти над Чорним морем: суд задовольнив позов прокуратури автономії до іноземної авіакомпанії

Рішенням Господарського суду Київської області задоволено позовну заяву прокуратури АР Крим та м. Севастополя до авіакомпанії «PRIMERA AIR NORDIC» про стягнення заборгованості за надані їй аеронавігаційні послуги у повітряному просторі України, зокрема, над Чорним морем, загальною сумою близько 150 тисяч грн.  
 
Прокуратурою автономії, у ході досудового розслідування, розпочатого за фактами порушення правил міжнародних польотів (ст. 334 КК України), встановлено, що у 7 іноземних авіакомпаній виникли заборгованості перед Державним підприємством обслуговування повітряного руху України («Украерорух») за надані аеронавігаційні послуги у повітряному просторі України, зокрема, над Чорним морем на загальну суму 7 млн грн.
 
Загалом, в результаті пред’явлення зазначених позовів, одна з авіакомпаній Об’єднаних Арабських Еміратів у повному обсязі сплатила заборгованість на суму 3 719 843 гривень, а також два позови прокуратури автономії були задоволені судом на загальну суму у понад 250 тисяч гривень.
 
 
Варто зазначити, що пред’явлення позовів обумовлено необхідністю забезпечити стабільність функціонування об’єкту державної власності, що має стратегічне значення для економіки та безпеки України, необхідності виконання взятих державою на себе обов’язків за Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію 1944 року, щодо належного здійснення аеронавігаційного обслуговування повітряних суден та гарантування безпеки повітряного простору.

кількість переглядів: 2814