Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
14.06.2022

Сприяння окупації півострова: заочно судитимуть колишню суддю Апеляційного суду Автономної Республіки Крим

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим та м. Севастополя, в порядку спеціального досудового розслідування, до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишньої судді Апеляційного суду АР Крим. Дії обвинуваченої кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років.
 
Досудовим розслідуванням встановлено, що після окупації півострова у 2014 році обвинувачена зрадила присязі на вірність народу України та перейшла на службу до незаконно створених судових органів держави- окупанта зайнявши посаду заступника голови так званого «Євпаторійського міського суду Республіки Крим».
 
«Суддя» брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів, сприяючи таким чином окупації півострова. Окрім цього, надавала допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму, на відправлення правосуддя за законодавством РФ.
 
Таким чином, своїми діями та рішеннями обвинувачена сприяла державі-окупанту та окупаційним органам влади у проведенні підривної діяльності проти України.
 
Досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 2035