20.09.2022

Зрадили Україну та перейшли працювати до окупаційних судів: заочно судитимуть 5 колишніх суддів АР Крим

Прокуратура АР Крим та м. Севастополя, в порядку спеціального досудового розслідування, скерувала до суду 5 обвинувальних актів стосовно 5 колишніх суддів АР Крим. Дії обвинувачених кваліфіковано як державна зрада (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі.
 
Встановлено, що після окупації півострова у 2014 році, 5 українських суддів, які працювали у судах АР Крим, зрадили присязі на вірність народу України. Обвинувачені перейшли на посади суддів в незаконно створені окупаційні судові органи, зокрема, у «Верховний суд Республіки Крим», «Двадцять перший арбітражний апеляційний суд», «Залізничний районний суд м. Сімферополя», «Нахімовський районний суд м. Севастополя» та «Джанкойський міськрайонний суд».
 
Своїми діями та рішеннями обвинувачені надавали допомогу представникам держави-окупанта у переході судової системи України, що діяла в Криму на відправлення правосуддя за законодавством РФ, шляхом безпосередньої участі у формуванні та організації роботи окупаційних судів. Окрім цього, «судді» сприяли становленню та зміцненню окупаційних судових органів на півострові, та надавали допомогу представникам іноземної держави у проведенні підривної діяльності проти України.
 
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.
 
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 633