Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування

 
23.01.2023

Підтримувала дії агресора та виправдовувала війну проти України: заочно судитимуть кримську «сенаторку»

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно «кримської сенаторки» (раніше посада мала назву – член Ради Федерації РФ від окупаційної влади Республіки Крим). Її дії кваліфіковано як виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників (ч. 3 ст. 436-2 КК України) та колабораційна діяльність (ч. 6 ст. 111-1 КК України). Обвинувачуваній загрожує до 12 років позбавлення волі.
 
З моменту тимчасової окупації Криму ЗС РФ у 2014 році обвинувачена перейшла на бік ворога та активно почала будувати свою «кар’єру». Спочатку займала посаду члена Ради Федерації Федеральних зборів Росії від окупаційної адміністрації РФ в Криму, у 2019 році її призначили повторно. 
 
Після повномасштабного вторгнення Росії на територію України обвинувачувана неодноразово виступала у пропагандистських засобах масової інформації ворожої держави.
 
У своїх промовах вона публічно підтримувала незаконні дії окупантів та називала, розв’язану РФ війну, «порятунком населення від фашистської ідеології». Обвинувачувана неодноразово закликала до  необхідності активізації «спецоперації» та наголошувала, що це робиться з метою «очищення від погані». У своїх виступах «сенаторка» підтримувала вчинення російською армією воєнних злочинів та злочинів проти людяності на українській території, а також висловлювала вдячність «захисникам» та «визволителям».
 
Досудове розслідування здійснюється слідчими СУ ГУ НП в АР Крим та м. Севастополі.
 

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним актом суду.
 


кількість переглядів: 1557